Bezpieczeństwo w sieci

Dostęp do Internetu z komputera czy smartfonu bez stosowania jakiegokolwiek zabezpieczenia, to w obecnych czasach lekkomyślność. Jedno nieprzemyślane kliknięcie w odnośnik, nieprzemyślane podanie danych czy też wizyta na zainfekowanej stronie wystarczy aby cyberprzestępcy przejeli nasze konto i pieniądze.

Aby temu zapobiec należy obowiązkowo stosować zabezpieczenia antywirusowe. Dowolny program typu Antywirus lub Internet Security jest lepszy niż żaden !!!

Bezpieczeństwo to nie tylko oprogramowanie ale też świadomość użytkowania komputera. Program antywirusowy nie zabezpieczy nas przed wszystkimi problemami. Należy pamietać, że antywirus jest jak szczepionka na grypę: jeżeli uodporni nasz komputer zanim pobierzemy zainfekowane dane, to bedziemy bezpieczni lecz jeśli nie bedziemy pobierać aktualizacji to złodziej może zainfekować nasz komputer.
Pamietać też należy, że najcenniejsze są nasze dane a nie komputer choćby był nowy. O ile komputer nowy mozna kupic teraz bez problemu i to zapewne lepszy niż utracony, to odzysk danych może okazac sie wielokrotnie droższy a straty zwiazane z utratą dostępu do np. programu ksiegowego mogą być niepoliczalne.
Bezpieczeństwo danych to zatem dbanie o to aby posiadać aktualne kopie danych. Samo posiadanie kopii danych to nie wszystko. Trzeba mieć możliwość ich użycia czyli posiadac programy, które je odczytają i mieć je gdzi zainstalować. Co nam po dokumentach zapisanych w formacie "TAG" jesli mało kto wie co to był za program.
Samo systematyczne zabezpieczanie danych powinno być także poparte bieżącym czyszczeniem komputera. Nie chodzi tu tylko o odkurzanie, ważne jest także stosowanie programów pozwalających na czyszczenie dysku z różnych pozostalości po korzystaniu z programów. Przeglądanie stron zostawia na dysku systemowym wiele plików tymczasowych, których może byc i kilkanaście tysiecy. Każdy taki plik spowalnie kolejne otwieranie stron a po jakimś czasie komputer ślimaczy się bo "para idzie w gwizdek". Czyszczenie dysku i jego defragmentacja zapewnia, że komputer będzie działał satysfakcjonująco przez dłuższy czas.

Podstawą bezpiecznego korzystania z Internetu jest jednak porządny program antywieusowy i jako autoryzowany sprzedawca produktów antywirusowych proponujemy rozwiązania renomowanych firm :